Oyun oynarak para kazanın!

Evet, oyun oynayarak para kazanma fikrinin çok güzel ve eğlenceli göründüğünün farkındayız. Her güzel şey zor ve ulaşılamaz değil tabii ki. Siz de eğer gerçekten oyun oynamayı seven biriyseniz, belki de aşağıdaki sıralayacağım oyunları oynayarak para kazanabilirsiniz.

1- SECOND LIFE

Second Life, para kazandıran oyunların en eskilerinden biridir. Eğer siz de yaşam simülasyonu tarzında oyunları seviyorsanız, Second Life size göre. Oyunda bir iş buluyorsunuz, garsonluk, hatta tabela tutmak bile bir iş sayılıyor ve oyunun para birimi olan Linden kazanıyorsunuz. Bu Lindenler, gerçek para birimlerine çevrilebiliyor. 90 Linden’in yaklaşık 1 TL’ye karşılık geldiğini söyleniyor. Oyunun bağlayıcı yanı gerçek bir hayat gibi olması, zira oyunda konserler, partiler, toplantılar dahi düzenlenebiliyor. Yaklaşık 2 milyon üyesi olan Second Life denemeye değer bir oyun.

2- LEAGUE OF LEGENDS

League of Legends’ta para kazanmanız için öncelikle hesabınızı yükseltmeniz gerekiyor, sonrasında bu karakteri para karşılığı satabilirsiniz. Eskiden beri süregelen bu karakter satma yöntemi bir çok MMORPG’de vardır. League of Legends da bunlardan biri.

3- PUBG, DOTA 2

PUBG, Hunger Games temalı son zamanlarda çıkan bir oyun. Diğer oyuncuları öldürerek kazanabiliyorsunuz ve oyun sırasında çıkan hediyeleri Steam üzerinden satabiliyor olmanız da avantaj. DOTA 2’de de aynı şekilde elde ettiğiniz aksesuar ve kutuları satabilirsiniz.

4- Swagbucks, Paid game

Bu iki platform çok benzerdir, ancak Swagbucks üzerinden sadece küçük oyunlar oynayarak değil, aynı zamanda anket çözerek, video izleyerek, arama motorunuzu Swagbucks ile değiştirerek, arkadaşlarınızı davet ederek de para kazanabiliyorsunuz. Bunun dışında Paid Game oyunlar açısından daha çok seçenek sunuyor.

Bunların Dışında

Artık sadece oyundan para kazanmak tek yöntem değil. Oyun oynarken Twitch yayınları yaparak belli bir kitle elde ederseniz, bağışlar ile yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz. Tabii ki bunun için iyi bir oyuncu olup güzel bir sohbetinizin olması gerekiyor.

Tabii tüm bunları bir kenara bırakıp Casino Epoca üzerinden de para kazanabilirsiniz. Üçüncü olarak gerçekten iyi bir oyuncuysanız, e-spor müsabakalarına katılıp bolca para da kazanabilirsiniz.