Flash Oyunların Toplumdaki Yeri

Günümüz dünyasında flash oyunlar hayatımızın büyük bir bölümünü kapsamaktadır.Çoğumuzun çocukluğu flash oyunlar oynayarak geçmiş olup halihazırda hala oynayanların sayısı bir hayli fazladır. İlk çıkan flash oyunlara baktığımız zaman aslında herkesin flash oyun oyna göreceği üzere kolay mantığa sahiptirler. Oynaması basit hatta kazanması bile bazı oyunlarda basittir.

Neden Tercih Ediliyor?

Yapılan birçok araştırma sonucunda kolay ve basit oluşundan ötürü flash oyunların internet üzerinde en çok tercih edilen oyun türü olduğu söylenmektedir. Tercih eden kitle üzerinde araştırma yapıldığında daha çok küçük yaşlardaki çocukların oynamayı tercih ettiği görülmektedir. Bu kadar tercih edilmesiyle Türkiye’de bu sektör gittikçe büyümeye başladı. Eskiden bir seçenek varken şimdi bu milyonlarca seçenek oldu. Çocuklar istedikleri siteye girip istedikleri oyunu oynamaya başladılar. Bu oyunları oynayan çocuklar üzerinde araştırma yapıldığında oyunların çocukların kas ve beyin sistemlerine olumlu etkisinin olduğu gözlemlenmiştir. Buna ek olarak el – göz koordinasyonunun geliştiği de açıkça ortadadır.

Herkes Oynuyor

Aslında sadece çocuklar değil her yaş grubundan insanın cinsiyet farkı göz etmeksizin bu oyunlara karşı ilgisi olduğu araştırma sonuçlarında çıkmaktadır. Bugünlerde her insanın telefonunda en az bir flash oyun olduğu görülmektedir. İnsanların kısıtlı zamanda eğlenerek vakit geçirmek için bu flash oyunlara ilgi duyduğu açıktır. En güzel yanı ise bu flash oyunlar milyonlarca türde ve kategoridedir. Arabalara ilgi duyanlar için araba yarışları oyunları, bulmacalara ilgi duyanlar için kelime oyunları, spora karşı ilgisi olan insanların her türlü spor dalıyla ilgili türlü oyunları, sevdiğiniz çizgi karakterle oyun oynamak istediğinizde onu içeren flash oyunları bulmanız mümkün. Özellikle kız çocuklarının üzerinde son yapılan araştırmalara göre kız çocukları daha çok bebek, moda, güzellik içeren flash oyunları tercih edip genellikle de çok güzel vakit geçirdiklerini söyledikleri kaydedilmiştir.

 

Bazı oynayabileceğiniz Flash oyun siteleri:

Flash Y Game – Free Flash Games 4 You! Gamershood – Escape Games, Room Escape Games, Point and Click Games,

Puzzle Games and much more! 7000+ Free Online Games!

feenz.net

Gamershood – Escape Games, Room Escape Games, Point and Click Games, Puzzle Games and much more! 7000+ Free Online Games!