Flash Oyunlar Sosyal Medyada Hayat Buluyor

Flash oyunlara geçmeden önce, kısaca dijital oyunların hayatımıza girdiği yıllara dönmek istiyorum. Flash oyunlardan yıllar önce [b]Commodore 64[/b] gibi bilgisayarlar bulunuyordu. [b]Atari[/b], [b]ZX Spectrum[/b] ve Commodore tarzı bilgisayarlarda ki oyunlar günümüzde ki oyunlara göre çok daha basit grafikler içeriyordu.

Günümüzde oyun teknolojisi Play Station 4’e kadar ilerlemiş olsa da 80′ li yılların başında kare adamlarla maçlar yapar, serüvenden serüvene koşardık. [b]Exitebike[/b] gibi oyunlar sayesinde arkadaşlarımızla harika vakit geçirirdik. Hatta televizyona öyle yapışırdık ki artık annelerimizden azar işitmeye başlardık.

Süper Mario ve Flash Oyunlar

Yıllar içerisinde flash oyunlar tüm diğer oyunlar gibi gelişmeye başladı. Süper Mario oyunu piyasaya çıktığında tüm dünyayı himayesi altına almıştı.

Atarisi olan herkes prensesi kurtarmaya çalışıyordu. Oyun konsollarına alışık olmayan insanların çoğu bu oyunları oynarken inanılmaz komik pozlara girerdi. [b]Tank oyunları[/b], [b]Zelda[/b], [b]Drakula[/b] ve tabi ki [b]futbol oyunları[/b] herkesin favorisiydi. Şimdiki futbol oyunları ile kıyaslanamayacak kadar ilkel olan bu oyunların başında saatler geçiriyorduk.

2000’li yıllara girdiğimiz andan itibaren oyunların şekli değişmeye başladı. Flash teknolojisinin de devreye girmesiyle artık oyun yapmak eskisine oranla çok kolay bir hal aldı. Unity gibi programları kullanarak yapılabilen oyunların tarihi de bu zamanlara uzanıyor.

Flash 5 programı bu oyunların artık rahatlıkla programlanıp, geliştirilmesine olanak sağlıyor. Bu tarihten itibaren sürekli daha da gelişen [b]Flash oyunlar[/b] artık oldukça eğlenceli ve milyonlarca insan bu oyunları oynuyor.

Sosyal Medya ve Flash Oyunlar

Flash oyunlar günümüzde en çok sosyal medya kanallarında oynanıyor diyebiliriz. Ancak sosyal medyada Flash oyunların sayıları oldukça yetersiz. İnternet’te ise şu an binlerce çok kaliteli ve eğlenceli Flash oyun bulunuyor. Bu oyunların tamamına göz atmak için [b]Flash oyun sitelerinde[/b] zevkli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Flash oyunlar, birçok insanın düşündüğünün aksine hala oldukça popüler ve milyonlarca insan bu oyunları büyük bir keyifle oynuyor. Herhangi bir Flash oyun sitesine girdiğinizde, her oyunun oynanma sayılarını kontrol etmenizi öneririm. Bu oyunların modern olmadığını düşünüyorsanız birkaç kez denemenizde yarar var, nasıl alışkanlık yaptıklarını görünce çok şaşıracaksınız. Teknoloji ne kadar ilerlese de Flash oyunların keyfi bir başka.