Macera oyunları, online oyunlar içerisinde en sevilen türlerden bir tanesi. Oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağız macera oyunlarını sizin için inceledik.

Manyak Adam Oyunu

Oyunda sizin için hazırlanmış olan evinizi zombilerden korumanız gerekmektedir. Bunun için zombilere savaş açmanız ve onlarla mücadele etmeniz gerekiyor. Oyunu oynayabilmeniz için klavyenizde bulunan W, A, S, D tuşlarını kullanmanız gerekmektedir.

Sevimli Küpler Oyunu

Sevimli küpler oyunu tamamen dikkat gerektiren bir oyun. Oyun içerisinde bulunan çeşitli küpleri ve nesneleri üst üste koyarken karşınıza çıkacak engelleri aşmanız gerekmektedir. Bu engelleri aşarken dikkatli olmalısınız. Sevimli Küpler oyununda seviyeler giderek daha çok zorlaşacak ve engeller çoğalacaktır. Oyunu oynayabilmeniz için mouse kullanmanız yeterlidir. Kazanmak içinse oldukça fazla şansa ihtiyacınız var.

Airwings Oyunu

Airwings oyununda, gökyüzünde bulunan uçağımıza düşmanlar tarafından özel yapılandırılmış güdümlü füzeler ile ateş ediliyor. Size gönderilen güdümlü füzeler uçağınızı sürekli olarak takip etmekte ve onlardan kurtulabilmeniz için değişik manevralar yaparak bir şekilde onlardan kaçmanız gerekmektedir. Eğer size gönderilen güdümlü füzelerden bir tanesine yakalanıp size çarpmasına izin verirseniz oyun sona ediyor ve yeniden başlamanız gerekiyor. Oyun içinde size birden fazla sayıda gönderilecek olan füzelerin birbirlerine çarpmasını sağlayarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Füzeler birbirlerine çarptıklarında infilak edecektir. Oyun içerisinde puanınızı arttırmak için karşınıza çıkan yıldızları toplamanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan güçlendirici ve koruma zırhlarını da alırsanız, füzelere karşı direnciniz artar ve level atlamanız kolaylaşır. Macera dolu bir oyun olan Airwings, yeteneğinizi konuşturabileceğiniz çok eğlenceli bir oyun.

Jetpack Rusher Oyunu

Jetpack Rusher oyunu, diğer jetpack oyunları gibi sırtınızda yer alan jetpack’ler sayesinde maceraya kendiniz kaptırdığınız bir oyun. Her bölümde karşınıza farklı engeller çıkacak ve bu tehlikeli engelleri atlatmanız gerekecektir. Bu aşamada kahramanınızı iyi yönetmeli ve tehlikelere yakalanmasına engel olmalısınız. Eğer yakalanırsa oyun sona ereceği için baştan başlamanız gerekecektir. Oyunda ilerlemek için, harita üzerinde çıkan gelişme öğelerini kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra farklı araçlar bularak kahramanınıza özellikler katabilir ve oyunu daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Oyun içerisinde bulunan altınları toplayarak gelirinizi arttırabilir ve değişik özellikler satın alabilirsiniz.