İnternet üzerinden oynayabileceğiniz, eğlenceli zaman geçirirken stres atabileceğiniz birçok flash oyun bulunmaktadır. Elbette bu oyunlar arasında savaş temalı oyunlar önemli bir yer kaplıyor. Gelin en başarılı birkaç savaş oyununa yakından göz atalım.

Empire: World War 3

Dünya savaşlarını konu edinen bir oyun olan Empire: World War 3’de, kendi üssümüzü inşa ederek ilerliyorsunuz. Hazırlayacağınız birlikleri eğitmeniz ve onları stratejinize uygun şekilde yöneterek savaşmanız gerekiyor. Oyunda çok nadir bulunan milenyum madeni sayesinde diğer takımların önüne geçebiliyorsunuz. Eğer bu madeni doğru korumayı başarırsanız, skor tabelasında adınız en üst sıralarda olacaktır. Hazırlayacağınız orduya bir komutan belirleyerek, askerlerinizi güçlü ve zayıf yönlerine göre hazırlamasını sağlayın. Savaş alanında ise sürekli olarak askerlerinizi güncellemeniz ve onları yönetmeniz gerekiyor.

Dragon Awaken Oyunu

Dragon Awaken oyununda efsane bir online oyun macerası sizi bekliyor olacak. Bu oyunu isterseniz arkadaşlarınızla, isterseniz de tek başınıza oynayabilirsiniz. Dünya genelinde mücadele verdiğiniz bu oyunda, karakterinizi doğru yapılandırarak ejderhaların dünyasına hükmedebilirsiniz. Oyunda sizler için hazırlanmış olan birbirinden zorlu görevlerle ve sizin gibi yetenekli rakiplere karşı mücadele etmeniz gerekecektir. Doğru stratejileri uyguladığınızda isminizi ejderhalar dünyasına yazdırabilirsiniz.

Empire Millenium Wars Oyunu

Empire Millenium Wars oyununda, tam anlamıyla online bir oyun. Bu oyunda da savaşacak takımınızı doğru yapılandırmanız gerekiyor. Online olarak arkadaşlarınızla birlikte dünyanın dört bir yanındaki düşmanlarınızla mücadele etmeniz gerekiyor. Oyun içerisinde kendi ordunuzu hazırlayarak onlara güzel bir üs oluşturmanız gerekiyor. Kendisine benzeyen birçok oyun olsa da, Empire Millenium Wars o oyunlar arasında en ayrıntılı ve grafik konusunda en üstün performansı gösteren oyun olarak öne çıkıyor. Bu tamamen zeka ve strateji gerektiren oyunu çok beğeneceksiniz.

Tower Defense: Taş Devri Oyunu

Taş devri zamanında geçen Tower Defense: Taş Devri oyununda, uğradığınız saldırılara karşı, hazırlayacağınız bölgenizde kuleler kurarak size doğru gelen düşmanlarınızı engellemeniz gerekiyor. 4 farklı seçenekle kurabileceğiniz kulelerinizi, kendi işlevlerine uygun şekilde inşa etmeniz gerekiyor. Kulelerin özelliklerine göre duvarlarınızı örmelisiniz ve bu kulelere göre savunmanızı yapmalısınız. Oyunda kazanacağınız ganimetlerle kulelerinizi güçlendirmeniz de mümkün.