Eğlenceli zamanlar geçirmek için olduğu kadar, zeka geliştiren ve düşündüren oyunlar da oynayabilmeniz için geliştirilmiş birçok flash oyun bulunmaktadır. Siz de boş zamanlarınızda zihninizi zorlamayı seviyorsanız, zekanızı geliştirmenize ve güzel dakikalar geçirmenize yardımcı olabilecek bu flash zeka oyunlarını denemeyi unutmayın.

Depo Bulmacası Oyunu

Depo bulmacası oyununda, sizin için hazırlanmış olan bir konteynerde hareketler ederek, size ait olan bir aracı oradan çıkarabilmek için mücadele ediyorsunuz. Deponun içerisinde bulunan aracınızın oradan çıkartırken, karşınıza gelen konteynerden kurtulmanız ve kendinize çizeceğiniz yol doğrultusunda ilerlemeniz gerekmektedir. Oyunun içeriği, aynı bir puzzle gibi belirli bir mantık çerçevesinde ilerleyerek zekanızı kullanmanızı gerektiriyor. Eğer içeride bulunan konteynerleri düzgün bir şekilde dizerseniz, oradan kolaylıkla çıkmanız mümkün olacaktır. Tüm hazırlıklarınızı yaptıktan sonra oradan çıkmak için yola koyulabilir ve bir sonraki bölüme geçiş yapabilirsiniz.

Neon Topu Oyunu

Neon Topu Oyununda, klavyemizde bulunan sağ ve sol yön tuşları yardımı ile neon topuna hareket kazandırıyorsunuz. Fakat burada eğlenceli olan nokta şu; topa değil neon topunun bulunduğu platforma yön vermeniz gerekiyor. Topu platform üzerinde tutmalısınız. Platform üzerinde sağ ve sol yön tuşlarını kullanarak topu hareket ettirdiğinizde karşınıza çıkanları toplayarak puanlar kazanabilirsiniz. Ekranınızda görünen tüm puanları topladıktan sonra, neon topunuzu platformun köşesinde bulunan dairenin içerisine soktuğunuzda o bölümü tamamlamış olacaksınız.

Macera Adamı Oyunu

Macera adamı oyununda eski bir çağa giderek, orada yaşayan kahramanınıza karşısına çıkan engelleri aşması için yardımcı olmanız gerekmektedir. Bu engelleri aşarken oldukça sakin ve sabırlı olmanız gerekiyor. Macera oyunu gibi görünse de, bu oyun tamamen zeka oyunu olarak hazırlanmış bir flash oyundur. Oyun içerisinde size sorulan bilmeceleri çözerek kahramanınızın ilerlemesine yardımcı olmanız gerekmektedir. Dinozorlar, değişik mekanik oluşumlar ve kapılardan oluşan bu engellerin doğru bir şekilde çözülmesiyle başarıya ulaşılıyor.

Puzzle Okyanusu Oyunu

Puzzle okyanusu oyunu, birçoğunuzun aşina olduğu, farklı parçaların bir araya getirilip bütün oluşturulması ile bölüm atlanılan oyun çeşitlerindendir. Oyun biraz Tetris oyununu andırsa da, tam anlamıyla bir puzzle oyunudur. Hazırlanmış olan farklı renk ve desenleri bir araya getirerek kolaylıkla bölümleri atlayabilirsiniz.